Horká čokoláda

Horká čokoláda s maršmelounky

V knížce Tappi a první sníh uvařil Tappi Chichotkovi báječnou, voňavou horkou čokoládu s maršmelouny. Zkuste to také!

250 ml mléka
100 g kvalitní čokolády
bonbóny marshmallow

Čokoládu nalámejte na kousky. V kastrůlku pozvolna zahřívejte mléko, přidejte kousky čokolády a neustále míchejte, dokud se čokoláda úplně nerozpustí. Nalijte do hrnečků a posypejte bonbóny marshmallow.

Jak říká Chichotek:
„Čokoládu bych mohl pít celý den!“

Marcin Mortka

Knihy napsal

Marcin Mortka

(nar. 1976) je vypravěč, snílek a workoholik v jednom — zřídkakdy se mu podaří prožít den, aniž napíše alespoň jednu stránku o čemkoliv. Zaníceně zkoumá středověké křížové výpravy a velké plachetnice napoleonské éry, miluje kávu, cestování i klid v jakékoliv podobě. Jeho největší poklad je rodina. Nerad spěchá, má rád vůni větru a každou noc by chtěl prosedět s knížkou.

Spisovatel, tlumočník z norštiny a angličtiny. Absolvent skandinavistiky na Univerzitě Adama Mickiewicze v Poznani píše převážně fantasy literaturu pro dospělé, v posledních třech letech se věnuje i knihám pro děti a mládež.

Marcin na Facebooku

Marta Kurczewska

Ilustrace nakreslila

Marta Kurczewska

(nar. 1977) kreslí už velice dlouho, její první výstavu uspořádal táta… pro mámu. A přestože měla vernisáž v rodinném kruhu velký úspěch, u příbuzných vyvolaly nástěnné malby mladé autorky spíše smíšené pocity. Teď už ilustrátorka nemusí malovat po stěnách: je hrdou majitelkou ohromného pracovního stolu, na kterém může do aleluja mazat, čmárat, stříkat, trhat a slepovat.

Kromě malování Martu ohromně baví vaření (a zejména ochutnávání), lyžování, cákání se ve velkých mořských vlnách a vůbec lenošivě strávený čas. A jestli neodpočívá, tak to znamená, že těžce pracuje.

Marta na Facebooku